Sesja noworodkowa Antosia

Najlepszy czas na wykonanie sesji to dwa pierwsze tygodnie życia naszego Maluszka. Noworodki w tym czasie bardzo dużo śpią, a ich sen jest spokojny i głęboki. Można je wówczas łatwo ułożyć w bezpieczne pozy, które pięknie wyglądają na fotografiach.

Kiedy umówić się na sesję noworodkową?

Na sesję noworodkową najlepiej umówić się jeszcze przed porodem. Gdy znamy już przybliżony termin porodu, warto skontaktować się ze mną już wtedy i zarezerwować wstępnie datę sesji. Oczywiście niektóre Maluchy przychodzą na świat później, niektóre wcześniej, więc ostateczną datę spotkania ustalam z nową mamą już po porodzie i po wyjściu ze szpitala.

Jak długo trwa sesja i jak przebiega?

Sesja noworodkowa trwa zazwyczaj od 2 do 4 godzin, czasami dłużej. Długość sesji zależy od nastroju Maluszka, którego trzeba będzie niejednokrotnie podczas takiej sesji przewinąć, nakarmić i utulić do snu. Ze swojej strony zapewniam tyle czasu, ile tylko będzie potrzebne. Sesja powinna odbywać się w spokojnej atmosferze, bez pośpiechu. Maleństwu może udzielać się niespokojna atmosfera, więc najlepiej, by w sesji jako obserwator uczestniczyli tylko rodzice małego Szkraba. Jeżeli sesja ma obejmować również zdjęcia z rodzeństwem, najlepiej będzie, jeżeli brat lub siostra malucha dołączą do nas pod koniec sesji.